لوگوی وبسایت
تمام آموزش های وبسایت رایگان می باشد ، پس از صفحات مختلف سایت دیدن فرمایید .

آموزش برنامه نویسی ربات تلگرام با استفاده از API بات ساز

سلام دوستان امیدوارم حالتان خوب باشد . در قسمت قبلی ما با متد Long Polling آشنا شدیم . در این قسمت می خواهیم شروعی بر متد  WebHook در برنامه نویسی ربات داشته باشیم .

لطفا ابتدا قسمت قبلی آموزش برنامه نویسی ربات تلگرام را مطالعه کنید .

وب هوک و پیش نیاز هایش در برنامه نویسی ربات تلگرام

وب هوک بهترین الگوریتم برای برنامه نویسی یک ربات تلگرام است ! هر اپدیت جدیدی که بوجود می آید ( عضویت کاربر ، کامند کاربر و … ) هسته ی ربات های تلگرام اطلاعات را به وب هوک ثبت شده ی ما می فرستد و ما باید این اطلاعات را مدیریت کنیم .

تا اینجا خیلی خوب بود نه ؟ اما … وب هوک های تلگرام نیاز به گواهی SSL دارند یعنی شما باید مبلغی بیش از ۲۰۰ هزار تومان برای وب هوک بدهید ! خوب حالا خیلی بد شد !

اما بنده دو راه حل بسیار خوب و با کیفیت پیش راه شما قرار می دهم .

راه حل اول که در این آموزش به آن می پردازیم سایت بات ساز می باشد . واقعیتش را بخواهید من اول که با این سایت آشنا شدم جا خوردم !‌ایرانی و این کار ها 🙂 ولی بله متخصصان عزیز ایرانی آمده اند و این سرویس را آماده کرده اند .

شما در بات ساز بدون هیچ دانش کد نویسی ایی می توانید یک ربات قابل قبولی پیاده کنید و بسازید اما برای ربات های حرفه ایی قطعا چنین سرویس هایی پاسخگو نیستند . پس این عزیزان آمده اند و یک API مشابه API سایت تلگرام عرضه کردند با این تفاوت . حجم عظیم اطلاعات به این سرور ارسال می شود و فشار اصلی سر این سرور هست . یعنی سرور این سایت هست که اطلاعات را از تلگرام دریافت میکند .

ما برای هر دستور در این سایت یک آدرس برای هوک تعیین می کنیم . این سرور زحمت می کشد ! و پس از دریافت هر آپدیت ، درخواست را برای وب هوک ما ارسال میکند .

خوب بهتر است در این سایت ثبت نام کنید و کمی با پنلش ور بروید و سپس برگردید تا کار را ادامه دهیم !

راه حل دوم باز هم خارجی ها ! البته نه برای تلگرام بلکه یک سرویس فوق العاده به نام OpenShift ! این سرویس هاست هایی فوق العاده با دسترسی SSH در اختیار ما قرار میدهد . شما میتوانید از این سرویس برای انواع وبسایت از Django-pyhton گرفته تا PHP و NodeJS رایگان ! استفاده کنید .

اما … ۲ احتمال دارد . شما ویندوز دارید و من نمی توانم راه نمایی به شما بکنم چون قرار است جاده آسفالت کنید یا اینکه شما لینوکس-مک دارید که ثبت نام و آپلود پروژه کار ۵ دقیقه هست و بنده در جلسه ی بعدی به این موضوع می پردازم.

مقایسه ی سرویس های OpenShift و Botsaz

اساسا این کار من اشتباه است ! زیرا بات ساز در جهت دور زدن SSL با حداکثر امکانات آمده است و OpenShift یک سرویس هست با SSL رایگان که تمام نیاز های ما را رفع میکند .

اگر از OpenShift استفاده کنید هیچ غمی ندارید !‌سرور ها قوی و محدودیت خاصی ندارید ( جز اینکه حداکثر ورژن PHP عدد ۵٫۴ می باشد !)

اگر از بات ساز استفاده کنید شما با دانش اندک PHP هم میتوانید یک ربات خفن‌!‌بسازید .

متاسفانه شما باید منتظر باشید که سایت بات ساز API خود را آپدیت کند ( که بسیار سریع انجام میدهد )‌و البته درخواست ها در بات ساز با ۱ ثانیه تاخیر دریافت میشوند ( قول داده اند به زودی برطرف شود )

شما نمی دانید از کدام سرویس استفاده کنید ؟‌ اگر ویندوز دارید توصیه جدی من به شما بات ساز هست . اگر لینوکس دارید ۲ حالت دارد ! اگر با git و … آشنایی که چه عرض کنم ! اگر با آن ها زندگی می کنید OpenShift و در غیر اینصورت از بات ساز استفاده کنید .

‌آشنایی با بات ساز و Api‌ آن – برنامه نویسی ربات تلگرام

شما برای استفاده از API بات ساز نیاز به یک هاست متوسط دارید .  ابتدا این پیش نیاز را تهییه نمایید.

api در سایت بات ساز کاملا مشابه api اصلی تلگرام می باشد . با این تفاوت که شما نیاز دارید آدرس‌ API را به جای تلگرام آدرس API بات ساز وارد کنید !

اول در سایت بات ساز ثبت نام کنید و آموزش تصویری ایی که خلاصه ایی از امکانات بات ساز است را در صفحه اصلی بات ساز مشاهده کنید .

حالا ربات خود را طبق آموزش تصویری در بات ساز ثبت کنید و در بخش ویرایش دستورات رفته و روی گزینه ی سبز رنگ دستور API جدید کلیک نمایید .

نام دستور : نامی است که کاربران زمانی که آن را وارد می کنند ،‌ درخواست ها به API ثبت شده ی شما میروند . برای مثال بنده نام را تصویر تصادفی وارد میکنم .

آدرس url برای api : آدرس دقیق فایل php تان در نت مانند ‌:  http://my-bot-host.ir/bot-test/bot.php .  توجه کنید که این فایل را حتما در هاستتان وارد نمایید .

زیر مجموعه ایی از : فرض کنید بخواهید کامند های تو در تو داشته باشید . مثلا در بخش درباره ی ما کامند تماس با ما هم باشد . پس تماس با ما باید زیر مجموعه ی درباره ی ما باشد . ما برای این کامند نیازی به این حالت نداریم .

نمایش دکمه برای دستور :‌منظور نمایش این دستور در کی بورد ربات هست .

خوب حالا روی ثبت کلیک نمایید .

حالا دستور شما ثبت شده است ، روی علامت آچار کنار دستور جدید ثبت شده کلیک نمایید و در صفحه ی جدید توکن API بات ساز را ذخیره کنید .

خوب حالا یک بار در رباتتان /stop و /start کنید میتوانید دستور جدید را در کیبورد ببینید .

اگر روی آن کلیک کنید هیچ اتفاقی نمی افتد چون اصولا ما هیچ کدی در bot.php نداریم !

شروع برنامه نویسی webhook با استفاده از botsaz – برنامه نویسی ربات تلگرام

خوب ما در این آموزش یک ربات ساده می سازیم که اگر روی کامند تصویر تصادفی کلیک شد ، یک تصویر از یک لیست به صورت تصادفی به همراه پیام و کپشن ارسال نماید .

ما باید در وب هوک آپدیت های جدید را دریافت کنیم . اگر توجه کنید می بینید که $_REQUEST ما خالی هست !‌ اصولا طبق سرچ هایی که من کرده ام در متد وب هوک آپدیت ها در یک آدرس موقت قرار میگیرند که با کد زیر می توانیم به آن ها دسترسی داشته باشیم .

بنظر شما در $content چه مقادیری هست ؟‌ طبق آموزش قبلی اگر در داکیومنت ها جستجو کنید می بینید که این متغیر یک  Update خواهد بود . فقط لازم است که JSON را دیکد کنیم تا به آن دسترسی داشته باشیم .

حال بهتر است API ایی که بات ساز به ما داده است را در یک متغیر define کنیم که همه جا در دسترس باشد .

قطعا XXXX… یک key نیست ، آن را به key خود تغییر دهید .

من یک سری فایل در کنار bot.php‌ آپلود کرده ام که میخواهم به تصادف یکی از آن ها را به همراه متن و کپشن ارسال کنم .

یک آرایه برای ثبت اطلاعات از این فایل ها ، کپشن ها و توضیحات می سازم .

توجه فرمایید که من فایل های test.jpg و file.png را در هاستم کنار فایل bot.php آپلود کرده ام ! شما هم نام فایل های مد نظرتان را به تعداد مد نظر اضافه کنید . این تنها یک مثال است 🙂

ما اگر بخواهیم پیامی را به کاربر ارسال کنیم نیاز است ابتدا را روش صدا زدن متد ها در بات ساز آشنا شویم . ( توصیه میکنم نگاهی به داکیومنت بات ساز بی اندازید )

ما متد ها و درخواست ها را به آدرس  https://panel.botsaz.com/api/bot/METHOD_NAME ارسال می نماییم .

یک فرق کوچکی با api تلگرام دارد و آن این است که api را باید در قالب پارامتر ها ارسال کنیم . یعنی در پست ارسالی باید یک کلیدی به نام api_key با مقدار api دریافتی داشته باشیم.

ارسال پیام به کاربر با استفاده از sendMessage

من یک تابع برای متد ارسال پیام می نویسم .

ورودی این تابع یک آرایه است که میتوانیم با استفاده از آن پارامتر های درخواستی تابع را ثبت کنیم .

شاید بپرسید Curl چی هست ؟ دقیقا چی کار کردیم ؟ آموزش قبلی را بخوانید 🙂

برای مثال من می خواهم یکی از فایل ها را به طور تصادفی برای کاربر ارسال کنم . ابتدا لازم است پیام که کلید آن text هست را ارسال کنم :

خوب حالا باید text را به کاربر ارسال نماییم :

خوب شاید دوباره بپرسید $update , messge و. .. چی هستند ؟ آموزش قبل را بخوانید .

ارسال پیام حداقل این ۲ پارامتر را میخواهد اما برای اینکه بیشتر با کاربر جور شیم من میخواهم این پیام را به کاربر reply کنم !

برای این کار از پارامتر reply_to_message_id استفاده می کنیم .

خوب این مقدار هم در تابع اضافه میکنم :

ارسال تصویر با استفاده از بات ساز

ارسال تصویر و کلا فایل با curl بسیار راحت است اگر ورژن php شما از ۵٫۴ بیشتر باشد ! من به شخصه ورژن php سایتم ۵٫۴ هست ( اما در لوکال ۷٫۰٫۳ :)‌) . پس از جستجو های طولانی یک تابع پیدا کردم که باید آن را در کدتان قرار دهید :

نترسید من هم کد های این تابع را نخوانده ام ! مهم این است که کار می کند !‌مگر نه ؟

اگر ورژن php بالاتر بر روی هاستتان دارید از کلاس CurlFile استفاده نمایید .

خوب من طبق تابع بالا یک تابع جدید برای ارسال تصویر می سازم :

ورودی اول نام و آدرس تصویر و ورودی دوم پارامتر های تصویر می باشد.

به همین راحتی ما این بخش را ساختیم !

حالا باید کاربر را راهنمایی کنیم و این کار را با Keyboard ها انجام میدهیم. فقط کافی است به تصویر ارسالی کی بورد را پیوست دهیم .

کد به حالت زیر تغییر میکند :

شاید بنظرتان کمی گیج کننده باشد پس بهتر است توضیح بدم .

ما در بخش reply_markup می توانیم انواع حالت ها را بدهیم (‌ force_reply , inline Keboard , Keyboard ) و … . برای توضیحات بیشتر از هر کدام بخش reply_marckup را در متد sendMessage بخوانید .

ما یک آرایه به آن می دهیم و مقدار کلید keyboard نیز دو آرایه ی تو در تو می باشد . هر آرایه ی داخلی نشان دهنده ی یک سطر در کی بورد می باشد.

توجه کنید اگر به جای keyboard من inline_keyboard را می نوشتم می توانستم از inline_keyboard استفاده کنم ( کد نیاز به یک سری تغییرات داشت ) به هر حال شما میتوانید داکیومنت های تلگرام را مطالعه کنید و بهترین گزینه را انتخاب کنید .

در آرایه ی تو در توی دوم ما یک آرایه جدید قرار میدهیم که نقش دکمه را دارد که یک سری اطلاعات نیاز دارد که داده ی ضروری همین text می باشد که متن هست و باید تعریف شود .

کمی از خوبی بات ساز بگویم !

بات ساز به عبارت منوی اصلی حساس هست و اگر این عبارت را کاربر وارد کند‌، ربات وارد منوی اصلی میشود . من یک کلید برای دوباره هم ساخته ام که اصلا کدی هم برایش ننوشته ام . باز هم به هوشمندی بات ساز بر میگردد ، که اگر یک کامند شناخته نشده را وارد کنیم ، باز در همان شاخه ایی که کاربر هست می ماند یعنی باز اطلاعات به api قبلی کاربر ارسال می شود .

 

جمع بندی

تمام ابزار ها خوبند و شما زمانی نیاز دارید ابزار را تغییر دهید که واقعا نیاز را حس کرده باشید !‌ اگر تا به حال تجربه ایی از ساخت ربات ندارید با بات ساز شروع به کار کنید و اگر نظر من را میخواهید ، من برای هیچ رباتی از بات ساز استفاده نمی کنم چون از قبل با OpenShift آشنا شدم اما برای خیلی از دوستان ، OpenShift واقعا سرسام آور خواهد بود و قطعا بات ساز را انتخاب می کنند .

دانلود سورس آموز‌ش:

دانلود “سورس ربات تصویر تصادفی” botsaz-tut1.zip – Downloaded 2657 times – 127 KB

بر چسب های پست : , , , , , , , , ,
مطالب مرتبط
شاید شما هم اینلاین کیبورت ( inline keyborad ) یا همون کی بورد های شیشه ایی را د ...
۰۲ تیر ۹۵
22 دیدگاه
73 دیدگاه برای “آموزش برنامه نویسی ربات تلگرام با استفاده از API بات ساز”
 1. حمیدرضا گفت:

  سلام
  من که کدنویسی بلد نیستم و از مطالب شما هیچ استفاده ای نتونستم بکنم
  میخام یک ربات بسازم که آدرسهای تلگرامی زیادی رو چک کنه و آپدیتهاش رو برام بفرسته
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. من ندیدم که چنین رباتی بشه با ربات ساز های بدون کد نویسی ساخت .

 2. محمدرضا تقی زاده گفت:

  سلام
  اگر ssl داشته باشیم به بات ساز یا openshift نیازی نداریم درسته؟ داکیومنتی دارید که در اون صورت بتونیم تو php به بهترین شکل رباتمون رو پیاده سازی کنیم و براش کیبورد بسازیم و عکس و متن و لینک ارسال کنیم؟

  1. بله .
   اما روش پیاده سازی ربات با openshift دقیقا هیچ فرقی نداره ، فقط openshift ورژن پایین php را دارد.

   آموزش ها تقریبا همین آموزش های سایت هست و تفاوت آن ها ۱ درصد هست .

 3. smostafa گفت:

  سلام من برای خط اینلاین اینطوری استفاده کردم ولی اصلا کار نمیکنه میشه بگید مشکل از کجاست؟

  makeCurl(“answerInlineQuery”,[
  “inline_query_id”=>$inline[“id”],
  “results”=>[“type”=>”article”,
  “id”=>”0”,
  “title”=>”testing”,
  “input_message_content”=>[“message_text”=>”hello world”]

  ]
  ]);

  1. دلایل خیلی متنوعی میتونه داشته باشه ، بنده علم غیب ندارم 🙂

   توی کانال یک مقاله برای مشکل یابی نوشته ام ، طبق اون پیش برید تا متوجه بشید مشکل از چیه.

 4. ممد گفت:

  سورس ربات api دارید که روی سرور پیاده کنم
  البته سرور رایگان
  من بات سازی بلدم فقط سورس بدرد بخور ندارم
  اونقدر هم دانش ندارم که بنویسم

  1. سورس این آموزش در آخر آموزش قرار دارد .

 5. مهدی گفت:

  آغا دمت گرم
  من میخام یه روبات بسازم که تو سوپر گروها هرکی لینک بفرسته بندازتش بیرون. چطوری میتونم این کارو بکنم؟

  1. با استفاده از api ربات ها این امکان فعلا وجود ندارد.

   اما با ربات های CLI میشه چنین ربات هایی پیاده کرد که قبلا انجام شده .

   درباره ی TeleSEED جستجو کنید

   1. مهدی گفت:

    داداش دمت گرم واسه پاسخ گویی ولی یه روبات هست با این آیدی @bulletproof_bot
    میخام یه روبات مثل این بسازم چطوری میتونم؟؟؟
    خیلی ممنون از پاسخ هاتون

    1. این ربات یک ربات معمولی مدیریت گروه است ، اگر دانش برنامه نویسی داشته باشید مشکلی ندارید.

     1. مهدی گفت:

      سورس این روباتو از کجا میشه پیدا کرد؟ خیلی لازممه اگه میتونید کمک کنید ممنون

     2. به انتهای مطلب توجه کنید

 6. مهدی گفت:

  خیلی ممنون از شما و پاسخ هاتون ولی منظور بنده سورس این رباته @bulletproof_bot
  باز هم ممنون

 7. mostafahoseini گفت:

  با سلام.
  تا جای که من می دونم روبات تلگرام نمی تونه شروع کننده باشه و به کاربران پیام ارسال کنه. آیا راهی هست که بتونیم یه برنامه بنویسیم که به کاربران هم بتونه پیام ارسال کنه؟ با تشکر.

  1. متوجه منظورتون نشدم .
   ربات تحت Bot Api نمیتونه شروع کنند چت جدید باشه .

 8. Kia_sh گفت:

  سلام.
  ببخشید من میخواستم توی روباتم قابلیت هایپرلینک کردن متن رو بزارم اما هیچ جا نمیتونم اموزششو پیدا بکنم.
  میشه راهنمایی بکنید

  1. وقتی میخواید پیامی رو ارسال کنید حتما parse mode رو HTML کنید.

   حالا میتونید لینک با فرمت HTML بفرستید

 9. mahdi8424 گفت:

  از تلاش شا بسیار سپاسگزارم!
  من هاست رو تو زدگیگ ساختم.
  سورس شما را مستقیم اپلود کردم داخل هاست(api key خودمو جایگزین کردم)
  دستور api رو هم تو پنل بات ساز ساختم.
  ولی کار نمیکنه.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.
  اینم یک اسگرین شات از دستور:
  http://funbook.zgig.in/Capture.PNG

  1. توی سورس هم باید token تغییر بدید و token بات ساز بدید

 10. arabi373 گفت:

  دوستان من سورس این رباتو تو هاستم قرار دادم و همینطور api بات ساز رو در محل مشخص شده داخل فایل
  ولی وقتی تو رباتم دستورور میزنم هیچ اتفاقی نمیوفته :/
  کسی میدونه مشکل از چیه؟

 11. Alirezata گفت:

  من هاست رایگان خوب می خواهم کسی داره

 12. Alirezata گفت:

  من هاست رایگان می خواهم

 13. امین گفت:

  اگر بخوام رباتمو حساس ب لینک کنم ک بتونه لینک رو تشخیص بده باید چکار کنم اگر جواب بدید ممنون میشم هیچ سایتی جوابمو ندادن

  1. باید توجه کنید که پیام های دریافتی entity مربوط به لینک دارند یا نه

 14. حسین گفت:

  سلام
  رباتی هست که توی گروه ها لینک رو باز کنه و منو عضو گروه و یا کانال کنه؟

 15. علی گفت:

  با این متد sendMessage متن فارسی نمیشه فرستاد. یعنی برای من خطای زیر رو میده:
  {“ok”:false,”error_code”:400,”description”:”Bad Request: Message text is empty”}

 16. ehsaniman گفت:

  سلام فایل سورس برنامه دانلود نشد.لطفا کنید.ممنون

  1. ehsaniman گفت:

   لطفا فایل سورس برنامه رو واسم ایمیل کنید

 17. abolfazl گفت:

  سلام چگونه میشه یک ربات تلگرام ساخت که دو کلید براش تعریف کرد یکی برای دریافت عکس از کاربران و یکی برای دریافت متن؟

 18. abolfazl گفت:

  سلام یک ربات می خوام بسازم که چندتا کلید داشته باشه یکی برای دریافت عکس از طرف کاربران یکی برای دریافت متن و یکی برای رفتن به کانالم
  ولی هرچی کلید می سازم و از یک اکانت دیگه عکس ارسال می کنم میگه تعریف نشده کمک می کنید

 19. dfdf گفت:

  درود بر همه
  ربات من
  http://telegram.me/dasyarmodirbot
  حتما سر بزنید خیلی ب دردتون میخوره
  پیدا کردن گروه های مختلف و لذت بخش
  ثبت گروه و کانال برای افزایش ممبر
  ربات دستیار میدیر گروه و حذف تبلیغات اسپم در گروه شما
  بدون هیچ گونه تبلیغاتی

 20. arian گفت:

  سلام
  ببخشید من میخواستم یک ربات بسازم در بات ساز که وابسته به سایت خودم باشه یعنی اول باید تو سایت من ثبت نام کنی بعد تو ربات ایمیل و نام کاربری رو وارد کنی تا در ربات اطلاعات رو دریافت کنی ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.
  خییییییییلی عجله دارم

 21. سیدمحمد حسینی حجازی گفت:

  سلام
  این ارور نمیزاره وارد پنل بشم

  خطایی در پایگاه داده رخ داده است.

  اتصال به سرویس پایگاه داده بر اساس تنظیمات ارائه شده امکانپذیر نیست.

  Filename: core/MY_Controller.php

  Line Number: 10

 22. علیرضا گفت:

  سلام

  امکان ساخت نظر سنجی با بات ساز وجود داره؟

 23. pt گفت:

  سلام آقای مهندس
  وقت بخیر
  من کد شما را قسمت ارسال پیام را استفاده کردم و روی ۲ دکمه دو پیام متفاوت را قرار دادم.اما هر دکمه را که کاربر اول کلیک کنم پیام ارسال و سپس cashe میکند و دیگر تا زمانی که /stop و /start نکنی پیام ثابت باقی میماند.لطفا راهنمایی بفرمایید
  متشکرم

 24. hamed_s گفت:

  سلام می خواستم ببینم این کدی که گذاشتید رو چجوری باید روی لوکال امتحان کرد با توجه به آدرس فایلی که توی سایت باز ساز میدیم
  من الان سروری ندارم آیا میشه روی لوکال امتحانش کرد؟

 25. hamid گفت:

  سلام خسته نباشید چرا اوپن شیفت دبگه ایمیل تایید رو نمیفرسته؟؟؟

 26. سعید گفت:

  سلام دوست عزیز من میخوام ی روباتی بسازم که هر دفعه که مثلا کسی میگه من میخوام توی این مسابقه شرکت کنم اون بهش متن رو بده و پاینش شماره شرکت کننده ها رو بده مثلا نفر اول پاینش بنویسه شرکت کننده ی:۱ و دومی شرکت کننده ی:۲ و …

 27. حامد گفت:

  سلام من یه ربات طراحی کردم و مشکلی دارم اینه که اسم کاربر رو وقتی وارد ربات میشه ازش میگیرم
  میخوام اینو جایی نگه دارم مثلا بعد از چند دستور دیگه اسم خودش رو بهش برگردونم ولی ظاهرا لا هر بار ارسال دستور بات متغیرها در php خالی میشن
  شما میتونید منو راهنمایی کنید؟
  ممنون

  1. امیر رضا گفت:

   دوست عزیز شما باید از پایگاه های داده استفاده کنید مثل mysql و …

  2. مهران گفت:

   من اینکارو با بانک اطلاعاتی سایت انجام دادم . توی بانک ثبتش کردم.

 28. حامد گفت:

  سلام . ممنون از آموزشهای مفید و خوبتون . من سرورم ssl رو پشتیبانی میکنه باز هم نیازی به بات ساز دارم ؟ آموزشی دارید که مستقیما مثل همین آموزش کامل باشه و در مورد ارتباط مستقیم با api تلگرام و سرور ssl ارتباط برقرار کنه ؟ ممنون میشم

 29. سینا گفت:

  سلام مرسی از مطلب بسیار خوب و تک ات !
  ی سوال داشتم این ک چجوری میتونم باتن های تو در تو بسازم مثل کاری ک بات ساز میکنه ولی با php پیاده سازی کنم.
  میخوام ی سری سوال از کاربر بپرسم بعد در آخر نتیجرو بش بگم میتونی کمکی کنی؟

 30. mahdirabbani گفت:

  سورس دانلود نمیشه. میگه باید وارد حسابتون بشید. وقتی هم وارد میشیم هیچ اتفاقی نمی افته!

 31. محمدرضا گفت:

  سلام من به یه نفر احتیاج دارم که برام یه ربات درست کنه که یه مطلب رو که به روبات میدم اتو ماتیک با لینک کانال فلان ساعت بزاره تو کانال
  ایدی تلگرامم @zzxxzz137907
  است بیاد هر کى هست

 32. بیتا گفت:

  سلام..
  راستش من هرچی مطالبتون رو خوندم چیزی متوجه نشدم..
  من میخوام یه ربات بسازم که کاری مشابه رباط @Like کنه با این تفاوت که وقتی پستم رو داخل کانالم میزارم بالای پستم متن via @Like رو ننویسه..
  میشه لطفا راهنماییم کنین. پیشاپیش ممنونم.

 33. محمد سعیدی گفت:

  سلام..من یه ربات می خوام برای تبادلات که اسم و لینک جوین و تعداد ممبر رو بهش بدم و بر اساس ممبر واسم مرتب کنه و کد شیشه ایش رو بده بیرون….چنین رباتی می شه ساخت ؟

 34. مهدی گفت:

  سلام خسته نباشید من میخوام یه ربات درست کنم و با زدن یک دکمه ربات زیر مجموعه بسازه

 35. مجتبی گفت:

  سلام چگونه میشه یه رباط ساخت که متصل به یک فروشگاه باشه و کاربران توسط ربات کد بازریابی بگیرن وفروش محصولاتشون متصل به درگاه باشه که هر فرد توسط ربات مشاهده کنه

 36. oysof گفت:

  سلام خسته نباشید
  بنده یه مشکلی دارم در مورد سورس تله بیوند که علاوه بر ربات سی ال ای از یک ربات ای پی ای نیز به عنوان هلپر نیز استفاده میکند.
  خب متد ارسال پیام ربات هلپر به اینصورته
  send_api_msg(msg.to.id, get_receiver_api(msg), text, true, ‘html’)
  اما من میخوام این پیامو در پاسخ پیامی ارسال کند (ریپلای) اما یاد ندارم ادیتش کنم
  میشه کمکم کنید؟

 37. محمد گفت:

  سلام
  میخواستم ازتون درخواست این راهنمایی رو داشته باشم که چطور میتونم با برنامه نویسی و با ارسال نام کانال به عنوان ورودی آخرین پستهای آن کانال و مشخصات آن کانال شامل تعداد بازدید و تعداد اعضای آن را در دیتابیس ذخیره کنم

 38. Nastaran گفت:

  سلام من میخوام یک ربات شبیه ربات@narnybot بسازم میشه بگید باید چیکار کنم

 39. محمدرضا گفت:

  بت ساز یه سری محدویت تو تعداد اعضا و قابلیت ها داره که حتی با خرید پکیج هم نمی تونی بیشتر از ۱۵۰۰۰ تا عضو داشته باشی ، تو openshift هم این محدودیت ها وجود داره ؟؟

 40. نیما گفت:

  سلام
  ممنون از آموزشهاتون، می خواستم ببینم چگونه می تونیم رباتمون رو به درگاههای پرداخت بانکی متصل کنیم

 41. nima.farzamnia گفت:

  با سلام
  ضمن تشکر از آموزشهای شما چگونه می توان یک بات را دیتا بیس متصل کرد.

 42. امیر گفت:

  سلام من میخوام رباتی درست کنم که وقتی کاربر روی کلیدی کلیک میکنه پیامی براش بیاد و بعد از اون هر پیامی که بنویسه ربات ذخیره کنه مثلا من دکمه ثبت نام رو ایجاد میکنم و بعد وقتی کاربر روش کلیک کرد میتونه اسمش رو بفرسته و ربات ذخیره کنه ایا ممکنه

 43. behzad گفت:

  سلام من یه ربات می خوام که تو گروه ها وقتی شخص تازه ای وارد میشه بهش متن خوش آمد گویی بگه همراه با نام و زمان و تاریخ ورودش
  لطفا کمک کنید

 44. سلام و وقت بخیر
  موضوع ساخت رباط و اینکه اینهمه میتونه مهم باشه برام جذاب و جالبه
  من یه رباط آزمایشی برای گروهم ساختم در تنظیمات سایت بات ساز هم گزینه نمایش کیبور در گروه رو انتخاب کردم. از کار ربات راضی ام اما حیف کیبوردش در گروه فعال نیست. حتی ادمین هم کردم.
  @nmoshaver_bot

 45. محمد گفت:

  سلام و خسته نباشید
  از زحمات شما سپاسگذاریم.
  آیا برای داشتن رباتی شبیه به این ربات بایستی به برنامه نویسی مسلط بود؟ یا می توان با اندکی تلاش رباتی شبیه ان را ساخت؟
  ربات مورد نظر @sanjob19bot

 46. سعيد گفت:

  سلام
  یه سوال کوچولو داشتم
  میشه برای کانال هم کیبرد ساخت ؟ مثلا من یک فروشگاه دارم میخوام روی محصول کلیک کنم و بعد بره به توضیحات اون محصول

 47. میثم گفت:

  سلام
  یه سوال
  آیا میشه رباتی نوشت که در زمان های معین و دلخواه، پیام هایی رو در گروه یا کانال خاصی که متعلق به صاحب ربات هست ارسال کنه؟

 48. سوران گفت:

  سلام
  چطوری میشه توی یک صفحه وب اطلاعات یک کانال تلگرام رو به دست آورد؟
  ترجیحاً بدون استفاده از ربات بشه این کار رو کرد.
  مثلا من آدرس یک کانال رو به صفحه بدم و تعداد اعضای کانال، نام کانال، عکس پروفایل و توضیحات info رو برام برگردونه
  آیا میتونید این برنامه رو برام بنویسید و با چه هزینه ای؟
  ممنون میشم جوابتون رو برام ایمیل بفرمایید.

 49. mostafa گفت:

  سلام میشه یه ربات ساخت که شماره منو در گوشی مخاطب ذخیره کنه

 50. سلام
  من نمیتونم برنامه نویسی کنم برای همین از شما کمک میخوام
  من میخوام یک ربات صلوات شمار بسازم اگه میشه کمکم کنید صلوات به نیابن یک چیزی مثلا ظهور امام زمان ……مثلا کسی پنج تا میفرسته عدد ۵ رو که میزنه بنویسه ۵=۵+۰…….و اگه باز کسی ده رو میزنه بنویسه ۱۵=۱۰+۵ عدد اول از چپ جمع کل +عدد دوم تعداد صلوات هایی هست که شخص ارسال کرده و +عدد سوم جمع کل قدیمی و عدد رو میزنه
  اگه بشه راهنماییم کنین چون هیچی بلد نیستم دربارش …..همچین رباتی هم هستش

 51. حمید گفت:

  برای ساخت ربات واترمارک فیلم و عکس کدنویسیش موجود نیس؟
  ینی کدهاش آماده باشه.

 52. حمید گفت:

  برای ساخت ربات واترمارک کردن عکس و فیلم
  کدنویسی آماده وجود نداره که دیگه نخواییم کدنویسی کنیم؟

 53. مجید گفت:

  سلام خسته نباشید
  من رباتی میخوام که پیام ها و فایل هایی که براش ارسال میشه رو برام ایمیل کنه.
  ممنون میشم اگر کمکم کنید.

 54. مجید گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید
  من یه ربات میخواستم که هر پیام و فایلی براش فرستاده میشه رو برام ایمیل کنه
  ممنون میشم اگر کمکم کنید.

 55. سعید گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من میخواستم یه روبات بسازم، ولی نتونستم یاد بگیرم راهش رو
  بر فرض یه گروه داریم
  میخوایم یه روبات بسازیم
  که بجز اشخاص تعریف شده، همه ی پیام های ارسال شده رو درجا پاک کنه
  ینی بجز اشخاصی که برای روبات تعریف کردیم، کسی نتونه توی گروه چیزی بفرسته
  ممنون میشم جواب رو به ایمیلم بفرستید
  منتظرم

  1. عرفان گفت:

   شما کانال بساز دیگه دردسر هم نداری!!!!

 56. عرفان گفت:

  سلام!
  دوستان
  define(“API_KEY”,”API شما اینجا”);
  چی وارد کنم؟
  برای بقیه هم باید عوض بشه مثلا این:
  $datas[“api_key”]=API_KEY;
  ؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود به حساب کاربری
بستن این پنجره